Згідно з умовами більшості полісів для мандрівників, застрахований отримує екстрену допомогу, і при цьому не платить гроші з своєї кишені. Всі екстрені послуги оплачує страхова компанія, в який б країні світу вони не потрібні були (звичайно, якщо ця країна включена в умови страхового полісу). Організовує екстрені послуги в будь-якій країні світу спеціалізована сервісна компанія, або асистанс. Такий сервісною компанією є і Асистанський центр «ЕЛ.АЙ.СІ.АСИСТАНС»
Організація допомоги для туристів — одна з наших основних завдань. Для цього ми маємо власне.
Екстрена допомога для мандрівників включає кілька видів:

Медичний асистанс (медична допомога):

рамках цього виду допомоги Асистанський центр «ЕЛ.АЙ.СІ.АСИСТАНС» організовує амбулаторний візит, стаціонарне обстеження або лікування, допомога стоматолога, послуги «швидкої медичної допомоги».

Як правило, застрахувати не доведеться платити з власної кишені — послуги лікаря будуть оплачені страховою компанією через асистанс. Ми сповіщаємо кордонну страхову компанію про всіх етапах організації і надання допомоги, отримуємо від неї підтвердження покриття медичних витрат і надаємо гарантії оплати в лікувальний заклад від свого імені.

У певних випадках «ЕЛ.АЙ.СІ.АСІСТАНС» забезпечує підготовку та переклад необхідних документів (в т.ч. медичних висновків), отриманих в лікарні або клініці в Україні для подачі на відшкодування в зарубіжну страхову компанію.

Медична евакуація:

Організація медичної евакуації на території України і за кордон, з використанням відповідного наземного або авіаційного транспорту, забезпечення супроводу, необхідного в ході евакуації.

Не завжди стан пацієнта дозволяє обійтися просто амбулаторним і стаціонарним лікуванням. Бувають ситуації, коли необхідно терміново евакуювати застрахованого з однієї клініки в іншу, наприклад, з провінційної лікарні в столичну. Або, наприклад, застрахований потребує транспортуванні на батьківщину у супроводі медичного персоналу. Такі випадки потребують великої організаційної роботи, наприклад, треба знайти медичний транспорт (може бути, спеціально обладнаний літак або вертоліт), оформити всі необхідні документи, підібрати супроводжуючий персонал. Нерідко також доводиться перевозити хворого туриста пасажирським літаком, притому, що за станом здоров’я йому може знадобитися 2-3 крісла в літаку, а все чартери і регулярні рейси переповнені. Всі ці організаційні питання вирішує наша компанія.

Залежно від стану здоров’я пацієнта, його місцезнаходження та місця призначення, в організації медичної евакуації ми використовуємо різні доступні засоби транспортування пацієнта, включаючи наземну транспортування, транспортування регулярним рейсом, засобами санітарної авіації або вертольотом.

Репатріація залишків:

Організація посмертної репатріації (відправка останків на батьківщину), підготовка необхідної документації та отримання відповідного дозволу.

На жаль, іноді трапляються випадки смерті туристів за кордоном. Це завжди велика трагедія для близьких застрахованого. І можна уявити, як нелегко їм при цьому займатися ще й усіма формальностями, пов’язаними з транспортуванням тіла на батьківщину — починаючи від оформлення консульських документів, і закінчуючи пошуком транспортної компанії. Практично всі страхові поліси мандрівників включають в себе зобов’язання покриття витрат в таких ситуаціях, а улагоджуванням всіх формальностей і організацією транспортування займається «ЕЛ.АЙ.СІ.АСІСТАНС».

Сервісні послуги (сервісний асистанс):

В цей вид допомоги включаються такі послуги, як повернення багажу, допомога при втраті документів, передача екстрених повідомлень, організація візиту родичів для догляду за хворим, повернення на батьківщину залежних дітей, організація проживання в готелі до одужання і багато іншого.

Іноді у застрахованого виникають певні взаємини з офіційними органами іншої країни. Наприклад, проблеми з поліцією або місцевою страховою компанією, що вимагають додаткових витрат на адвокатів, представників і перекладачів. Деякі програми страхування мандрівників покривають такі витрати. Сервісна компанія може організувати такі послуги для застрахованого.

Транспортний (автомобільний) асистанс.